Strona główna
Mapa strony

OGÓLNOPOLSKI BEZPŁATNY MIESIĘCZNIK

Do ministra zdrowia płyną sygnały...

Data ostatniej aktualizacji: 2016-02-05 11:29      Ten artykuł czytano już: 1500 razy !

 

Na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia w dniu 9 grudnia 2015 roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w kontekście tzw. podwyżek pielęgniarek powiedział:
„Ale, proszę Państwa, tutaj problem się nie kończy, dlatego że odzywają się inne grupy pracownicze. Zacznę zaskakująco od lekarzy. Okazuje się, że w niektórych placówkach pojawiły się takie sytuacje, że w wyniku podwyżek pielęgniarki będą zarabiać więcej niż lekarze. I takie sygnały też do mnie dotarły. Tak, że to pokazuje tylko, że ten problem naprawdę jest zawiły i skomplikowany”.
Już w poprzednim numerze Gazety pielęgniarki.info.pl w artykule „Demontują” tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych pisaliśmy, że w ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie tzw. podwyżek swoje uwagi zgłosili Pracodawcy RP. Cytujemy fragment zgłoszonych uwag: „[…] Wielu świadczeniodawców odpowiedzialnie podchodzi do wynagradzania personelu pielęgniarskiego i oferuje im bardzo dobre wynagrodzenie. Podmioty te wg naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy [...]”. Widać, że minister wsłuchuje się w opinie docierające do ministerstwa...

(mm)

Książki w Sklepie Pielęgniarek i Położnych
  • Small_Top
  • Small_modele_opieki_pielegniarskiej_nad_chorym_doroslym
  • Small_Top-1
  • Small_yyy
  • Small_ksi____ka_002
  • Small_wstrzykniecia_domiesniowe

Komentarze użytkowników

#1 ~Roma Data: 2016-07-29 14:18:32 Ocena artykułu: Ocena! Ocena! Ocena! Ocena!

Proszę P. Ministra o wskazanie takich sytuacji. W przeciwnym razie uznamy, że Pan Minister łże w żywe oczy. Z naszych informacji wynika, że średnia pensja lekarza jest 3-4,5 razy wyższa od pielęgniarki. Jeżeli minister łże to oznacza, ze stara się skłócić nasze środowiska. Proszę o fakty panie ministrze. Gdzie jest nasze 4x400?

Portal - Aktualności według działów

Portal na nasza-klasa.pl